Tunele czasoprzestrzenne

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
pitong

Tunele czasoprzestrzenne

Post#1 » 23 wrz 2012, ndz, 21:38

Witam,
Jestem nowy na tym forum i nie wiem, czy nie było już podobnego tematu, więc piszę. Otóż chciałbym zapytać się kogoś, kto ma większą wiedzę odnośnie fizyki czasoprzestrzeni, a moje pytanie brzmi: Czy ustalono już limit masy/energii dla danej objętości przestrzeni?
Pytam, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleźć takiej informacji, a jestem prawie pewien, że taka wartość musi istnieć ( o ile dotychczasowe założenia odnośnie zakrzywiania czasoprzestrzeni przez obiekty posiadające masę są prawdziwe).
Limit ten byłby wartością graniczną (masy lub proporcjonalnej do niej ilości energii), dla której czasoprzestrzeń byłaby tak zakrzywiona, że następowałoby coś jak "pęknięcie" (nie wiem jak to nazwać) w danym punkcie tworzące w niej wyrwę, która prowadziłaby przez podprzestrzeń do ... właśnie nie mam pojęcia na jakiej zasadzie powstawałby punkt "wylotowy" i gdzie, ale zapewne byłoby to zależne od ilości energii "dodanej" do tunelu (przydałaby się także mechanika podprzestrzeni, a to jeszcze większa jazda).
Wiem, że to brzmi jak jakaś chora teoria nie mająca żadnych konkretnych (mierzalnych) podstaw, ale bez mnóstwa szalonych teorii nie doszłoby się w końcu do tych własciwych ;)
czekam na odpowiedzi

Wróć do „Nauki ścisłe”