anihilacja i kreacja=> mam pytanie.

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
agnieszkab.
Kontaktowanie:

anihilacja i kreacja=> mam pytanie.

Post#1 » 03 gru 2007, pn, 17:00

No więc, wiadomo, że zachodzi anihilacja pomiędzy cząstką i antycząstką , której wynikiem są kwanty promieniowania elektromagnetycznego. Mamy taką sytuację:
elektron + pozyton-> 2 kwanty promieniowania gamma
która przebiega także odwrotnie:
2 kwanty promieniowania gamma-> elektron+pozyton
Jak widać anihilacja i kreacja zachodzą między cząstkami elementarnymi, w tym wypadku elektronem i pozytonem.
Więc jak przebiega proces anihilacji w przypadku np. protonu i antyprotonu? Czy one najpierw rozpadają się na kwarki? I dopiero później anihilują?
A jeśli już mamy kwanty promieniowania elektromagnetycznego powstałego w wyniku reakcji proton+antyproton, to dlaczego w procesie odwrotnym (kreacji) zawsze powstanie para elektron+pozyton a nie proton+antyproton? Czy to ma jakiś związek z masą?
Może piszę trochę zawile, ale mam nadzieję, że zrozumieją Państwo o co mi chodzi.
aGnieszka

waldemar.m

Re: anihilacja i kreacja=> mam pytanie.

Post#2 » 05 gru 2007, śr, 09:31

agnieszkab. pisze:No więc, wiadomo, że zachodzi anihilacja ...

Jedyny znany wypadek anihilacji, to anihilacja szarych komórek wyborców w dniu głosowania. Bez anihilacji nie da się wytłumaczyć rezultatów większości wyborów.

Kreacja też jest związana z szarymi komórkami, ale wybranej grupy społecznej - politykierów. Najlepszy przykład - "egzotyczne" wykłady i przemówienia Kwaśniewskiego!

Wszystko inne to fikcja.

Dostrzegłem pewną grę w Twoich postach. Nie tak dawno apelowałaś o przykład reakcji (procesu), w której materia przekształca się w energię.
Obecnie obecnie spokojnie piszesz "wiadomo" i ... podajesz taki przykład. Ty testujesz kogoś?

Jedno tylko w tym Twoim poście jest logiczne. Pytanie o to, dlaczego powstaje para elektron-pozyton, a nie ...

Odpowiedź: TA PARA JEST FUNDAMENTALNYM I JEDYNYM BUDULCEM MATERII. Ponieważ ona jest zawsze razem to nie może anihilować!!!

Detale na deser, a więc za jakiś czas.

Wróć do „Nauki ścisłe”