Wielki Wybuch

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
menio
Kontaktowanie:

Wielki Wybuch

Post#1 » 24 sty 2010, ndz, 19:51

Wielki Wybuch: podstawy obserwacyjne, modele kosmologiczne.Wielki Wybuch a początek Wszechświata.

galaktyk

Re: Wielki Wybuch

Post#2 » 12 mar 2010, pt, 14:14

Ja mam jeszcze jedno takie zagadnienie dotyczace powstania wszechswiata. Co bylo pierwsze? Nic czy cos? Jesli pierwsze bylo nic to jak z niczego moglo powstac cos? Jesli pierwsze bylo cos to jak w nieskonczonosc w wstecz moglo trwac. Oraz czy czas mial poczatek?
Uwazam ze jesli chodzi oto jak z niczego powstalo cos to mam takie sugestie. Polaczenie wszystkich takich czynnikow jak czas, matematyka, ktora nic oznacza jako jeden, bo niewiem jak by nawet nic nieistnialoby, jest czyms, oraz dolaczajac inne czynniki pewnie wiekszosc rzeczy i sil nie materialnych sprawilo, ze powstal wielki wybuch, czyli cos, swiat.

Zmienie świat
Kontaktowanie:

Post#3 » 13 mar 2010, sob, 21:51

Często się nad tym zastanawiałem ,jak coś może powtać z czegoś.
Nie wiem jak powstał świat tylko kojarze co to jest wielki wybuch,ale myślałem ,że nic powstało od Boga. Bóg stworzył świat, ziemię wszystko utworzył.
Ale jak?
Przecież zanim utworzył świat gdzie on żył i przebywał?
W niebie? (realne ale nie do końca wierze)

Więc Bóg nie jest czowiekiem a istotą wiele mądrzejszą i mocniejszą od człowieka?

Z tego wynika że tak. Lecz postawił bym na bardziej realną teorię. :roll:
Szymek :)

Szarejko

Post#4 » 16 cze 2010, śr, 19:52

Bóg w umyśle ludzkim zapełnia lukę spowodowaną tym, że nie wyobrażamy sobie, że COŚ mogło powstać z NICZEGO. Dopóki nie pokonamy granicy Plancka nie dowiemy się, jak było naprawdę. :twisted:
Moim zdaniem to NIC i tak było czymś. Jeżeli nie materią, to siłami, polem, itp.

PS: Od kiedy matematyka NIC oznacza jako 1? :twisted:

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY

Post#5 » 29 cze 2010, wt, 19:16

menio pisze:Wielki Wybuch: podstawy obserwacyjne, modele kosmologiczne.Wielki Wybuch a początek Wszechświata.

Według mojej hipotezy nie było jednego WW. Były ich niezliczone ilości.
Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY

Post#6 » 29 cze 2010, wt, 19:38

galaktyk pisze:Ja mam jeszcze jedno takie zagadnienie dotyczace powstania wszechswiata. Co bylo pierwsze? Nic czy cos?

Równocześnie Coś i Nic
Jesli pierwsze bylo nic to jak z niczego moglo powstac cos? Jesli pierwsze bylo cos to jak w nieskonczonosc w wstecz moglo trwac. Oraz czy czas mial poczatek?

Przyroda nie ma początku. Ona po prostu jest. Czas jest synonimem ruchu, zmian. Czas narodził się wraz z powstaniem zmaterializowanej części wszechświata.
Uwazam ze jesli chodzi oto jak z niczego powstalo cos to mam takie sugestie. Polaczenie wszystkich takich czynnikow jak czas, matematyka, ktora nic oznacza jako jeden, bo niewiem jak by nawet nic nieistnialoby, jest czyms, oraz dolaczajac inne czynniki pewnie wiekszosc rzeczy i sil nie materialnych sprawilo, ze powstal wielki wybuch, czyli cos, swiat.

Zmaterializowana część wszechświata powstała przez przypadek. Wcześniej był pewien Stan pierwotnej energetycznej przestrzeni. Jej zawartość została w pewnym miejscu zaburzona dając początek lawinowego powstawania materii, która stawała się coraz bardziej złożona (->wodór). Na razie tyle ogólników.
Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY

Post#7 » 29 cze 2010, wt, 19:51

Zmienie świat pisze:Często się nad tym zastanawiałem ,jak coś może powtać z czegoś.

Nic z niczego nie może powtać. Stan przyrody zwsze "był-jest-będzie".
Nie wiem jak powstał świat tylko kojarze co to jest wielki wybuch,ale myślałem ,że nic powstało od Boga. Bóg stworzył świat, ziemię wszystko utworzył.
Ale jak?
Przecież zanim utworzył świat gdzie on żył i przebywał?
W niebie? (realne ale nie do końca wierze)

Więc Bóg nie jest czowiekiem a istotą wiele mądrzejszą i mocniejszą od człowieka?

Z tego wynika że tak. Lecz postawił bym na bardziej realną teorię. :roll:

Fizyka zajmuje się badaniem otaczającej nas rzeczywistości. Bóg do niej nie należy.

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY

Post#8 » 29 cze 2010, wt, 19:58

Szarejko pisze:Bóg w umyśle ludzkim zapełnia lukę spowodowaną tym, że nie wyobrażamy sobie, że COŚ mogło powstać z NICZEGO. Dopóki nie pokonamy granicy Plancka nie dowiemy się, jak było naprawdę. :twisted:
Moim zdaniem to NIC i tak było czymś. Jeżeli nie materią, to siłami, polem, itp.

Zgadza się. Zagadka tkwi w mikroświecie. Najbardziej prawdopodobnym budulcem wszelkich form materii wydaje mi się być wszechobecne pole magnetyczne.

Jan420er
Kontaktowanie:

Wielki Wybuch

Post#9 » 29 kwie 2011, pt, 21:47

A jeśli wszechświat nigdy nie miał początku? Może on po prostu "był", od zawsze, nigdy się nie zaczął , ani też nigdy nie będzie miał końca. Od wieczności krąży pomiędzy wielkimi wybuchem a, wielkim skurczem....

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY

Post#10 » 01 maja 2011, ndz, 14:57

Jan420er pisze:A jeśli wszechświat nigdy nie miał początku? Może on po prostu "był", od zawsze, nigdy się nie zaczął , ani też nigdy nie będzie miał końca. Od wieczności krąży pomiędzy wielkimi wybuchem a, wielkim skurczem....

Oczywiscie, ze tak. Wszechswiat nie ma poczatku i nie bedzie mial konca - po prostu JEST. Nie bylo takiego momentu w którym nie istnial. Mozemy natomiast mówic o poczatku jego zmaterializowanej czesci, której atrybutem jest czas (ruch; zmiana).

Wróć do „Nauki ścisłe”