Ludzie renesansu

Problemy nauk ścisłych - dyskusje, teorie, kontakty
lotopolini

Ludzie renesansu

Post#1 » 28 gru 2010, wt, 20:26

Witam,

Czy są jeszcze na świecie ludzie renesansu? Ludzie których ciekawi wszystko od historii przez fizykę,mechanikę po medycynę i ekonomię?

Czy tacy ludzie się spotykają? dyskutują nad wybranymi tematami? czy poszukują rozwiązań otaczającego świata?

Drzewiej bywało tak, od choćby klub Oyster założony przez Huttona gdzie spotykali się ekonomiści, filozofowie, chemicy , biolodzy czy fizycy. Przychodzili tam Watt i Franklin i wielu innych.

Bardzo podoba mi się ten portal - umożliwia przedstawienie swych idei i poddanie ich ocenie ogółu. Ogółu który na szczęście jest bardzo kompetentny.

Czego mi brakuje? Brakuje konstruktywnych dialogów- wspólnego dążenia do rozwiązania danych kwestii.

Może by stworzyć interdyscyplinarną grupę badawczą? Rozwiązywać problemy, wprowadzać innowacje startować w konkursach...
Czy ktoś był by chętny?

Ze swej strony służę wiedzą z zakresu medycyny (jestem studentem 5 roku medycyny) i ogólnej innowacyjności (udało mi się uzyskać jeden patent)

Pozdrawiam
Sebastian
Per aspera ad astra!

Piotr728
Kontaktowanie:

Post#2 » 11 mar 2011, pt, 15:56

Są tacy ludzie ;p np, ja ;>,ale w moim otoczeniu na razie nie widze takich nawet nie wielu.
Nic nie wiem o spotkaniach, ale mysle, ze sie spotykają, co za tym idzie takze, szukaja najpewniej rozwiązań problemow i dyskutuja.

Wróć do „Nauki ścisłe”