Studenci z krajów rozwijających się na AGH

Informacje o uczelniach i instytutach
portalmaturzysty
Posty: 1

Studenci z krajów rozwijających się na AGH

Post#1 » 06 lis 2012, wt, 16:14

30 młodych badaczy z prawie 20 krajów rozwijających się rozpoczyna studia w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Uczelnia oficjalnie zainaugurowała kolejną edycję programu stypendialnego AGH – UNESCO.

W semestrze zimowym naukę w AGH podejmie 30 studentów i młodych naukowców pochodzących m.in. z Birmy, Bhutanu, Chin, Czadu, Kamerunu, Kirgistanu, Kuby, Senegalu, Tadżykistanu, Botswany, Malezji, Mongolii czy Madagaskaru - poinformował w przesłanym PAP komunikacie rzecznik uczelni, Bartosz Dembiński.

Młodzi naukowcy realizują projekty trwające od dwóch do sześciu miesięcy, a tematy ich prac dotyczą np. zaawansowanych technologii materiałowych, transportu, budowy i eksploatacji maszyn czy geoinżynierii. Każdy z nich otrzymywać będzie miesięczne stypendium w wysokości 1350 zł.

"Studia w AGH to dla młodych ludzi z krajów rozwijających się ogromna szansa na podniesienie kwalifikacji, zdobycie cennego wykształcenia, a także podpatrzenie wartościowych wzorców i zaimplementowanie ich po powrocie do kraju - podkreśla prof. Janusz Szpytko, Kierownik Centrum AGH – UNESCO. - Stypendyści programu AGH – UNESCO będą realizowali swoje projekty na większości wydziałów AGH".

Jak zaznacza rzecznik AGH, Centrum Międzynarodowej Promocji Technologii i Edukacji AGH - UNESCO jest pierwszą w Polsce jednostką pod auspicjami UNESCO inspirującą i koordynującą wymianę i transfer wiedzy oraz praktyk inżynierskich na poziomie uniwersyteckim w dziedzinie nauk technicznych.
portalmaturzysty.pl/aktualnosci/studenci-z-krajow-rozwijajacych-sie-na-agh,1109,1.html

Wróć do „Uczelnie i Instytuty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość