Absurdalne hobby

Co w wolnej chwili robi naukowiec?
Awatar użytkownika
calasilyar
Kontaktowanie:

Absurdalne hobby

Post#1 » 10 gru 2006, ndz, 19:16

Każdy(?) z nas miał kiedyś jakieś hobby, o którym gdy tylko ktoś się dowiedział zaraz zaczynał się nabijac... :) Ja na przykład uczyłem się języka esperanto, potem quenejskiego (język elfów z powieści Tolkiena - powiem tak: z elfem bym się dogadał :P )... Jak było w waszym przypadku?

Kwestia druga: czy każde hobby rozwija, czy pewne zainteresowania moga tak naprawdę byc stratą czasu?
"Słodko spożywamy matematykę i dzieje się nam jak Lotofagom; bo skosztowawszy jej, nie chcemy już od niej odstąpić i owłada nami jak kwiat lotosu."
Arystoteles :mrgreen:

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#2 » 11 gru 2006, pn, 06:49

Japonczyk by powiedzial, ze kazde hobby to strata czasu.

Nauka jezyka ktory w ogole nie istnieje wydaje sie glupia ale jeszcze bardziej bzdurne wydaje sie jego stworzenie, a przeciez nikt nie mowi ze Tolkien byl idiota, juz predzej ze geniuszem. Tak wiec nie wiem czy mozna powiedziec, ze jakies hobby jest nierozwijajace. A zreszta czy musi byc?

Awatar użytkownika
calasilyar
Kontaktowanie:

Post#3 » 11 gru 2006, pn, 15:09

Tolkien tworzył sztuczne języki dla treningu i zrozrywki, ja uczyłem się go z tych samych powodów :) ja ze swej strony uważam, że każde hobby w jakiś sposób rozwija i wymaga od nas jakiegoś wysiłku, zaangażowania, wzmaga pragnienie doskonalenia się itp. Same plusy :) a jakie już jest, to inna sprawa. z takich hobby zazwyczaj się wyrasta i przerzuca się człowiek na nieco bardziej przydatne czynności, ale pilność i zaangażowanie zostaje :)
"Słodko spożywamy matematykę i dzieje się nam jak Lotofagom; bo skosztowawszy jej, nie chcemy już od niej odstąpić i owłada nami jak kwiat lotosu."

Arystoteles :mrgreen:

izka

Post#4 » 13 gru 2006, śr, 16:51

Mysle ze nie ma bzdurnych i niepotrzebnych hobby!Nigdy nie wiadomo co sie nam w zyciu przyda!!!A po drugie jesli cos nas na prawde cieszy i interesuje to dlaczego tego nie robic???Moim marzeniem jest zwiedzic arktyke, antarktyde i badac tam zycie zwierzat.Wyobrazcie sobie ta piekna cisze, niezwykla surowa przyrode-mmmmmm.........Az dech w piersiach zapiera!!!Z dala od tlumow i glupoty ludzkiej :lol:

mólksiążkowy

Post#5 » 07 sty 2011, pt, 12:45

zgadzam się z Izką w caałej rozciągłości! zwłaszcza w kwestii głupoty ludzkiej :lol:

izka

Post#6 » 07 sty 2011, pt, 22:18

Wow! No jestem zaskoczona, że po tylu latach nareszcie ktoś odpowiedział! :)
Nietypowe hobby to jeszcze nic w porównaniu z nietypowo długim okresem oczekiwania na kontynuację poruszanego wątku.
Człowiek dojrzał, zmienił poglądy i sposób patrzenia na świat a tu trach - pada odpowiedź do zamierzchłych wypowiedzi he he

jaro65
ZABLOKOWANY

Post#7 » 13 cze 2011, pn, 17:37

Ja niestety nie mam hobby ale może i stety. Mam za to pasję lubię polować na zwierzęta dzikie - oczywiście z aparatem :)

Awatar użytkownika
buds446
OSTRZEŻEŃ: 2

Post#8 » 11 sty 2012, śr, 17:21

a ja popieram wcześniejszą wypowiedź, że nie ma głupiego hobby. skoro ktoś się czymś zainteresował, to znaczy, że dale mi radość i dodatkowo rozwija. każde hobby rozwija, jakie by ono nie było.

Wróć do „Wasze hobby”