ZASADY

Komentarze o stronie i forum
Mariusz
Kontaktowanie:

ZASADY

Post#1 » 05 cze 2006, pn, 06:30

Zasady obowiazujace na forum sa straszne.
To jakis totalitaryzm.
A ostatni punkt regulaminu to nadanie administratorowi pozycji swietego za zycia.
Oczywiscie to co teraz pisze zostanie skasowane, bo publicznie krytykuje regulamin.
Ale wlasciwie po co on jest? Czyzby na forum pojawialo sie tylu huliganow co sieja nienawisc, pisza podlym jezykiem, obrazaja forumowiczow, wciskaja wszedzie reklamy i nastaja na zycie administratora?

Ten regulamin to antyreklama forum, odstrasza.

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Totalitaryzm

Post#2 » 05 cze 2006, pn, 14:48

Szkoda Mariuszu, że nie uczestniczysz w innych forach. Tam to jest norma.
Wszystkie fora wprowadzają podobne zapisy, bo bez jasnych reguł na Forum nagle zjawia się grupa (c)huliganów, która może skutecznie obrzydzić życie innym dyskutantów.

Jeżeli chodzi o krytykę regulaminu, to jest ona dozwolona pod postacią rzeczowej dyskusji :)

Ponieważ u nas na szczęście jest jeszcze spokój, więc regulamin wydaje się na wyrost. Ale sam kiedyś Mariuszu, będziesz pisał i żądał, by wykasowywać czyjeś posty, bo zaśmiecają Forum.
Za rok lub dwa całe rzesze licealistów i gimnazjalistów, będą tu może pisać szukając pomocy, korepetycji, rozwiązań zadań.
O ile jeden taki post na rok jest do pominięcia, to gdy dostaniesz ich 10 dziennie, to zacznie być męczące. Bo trudno będzie wyłowić wartościowe posty od różnych śmieci.
Gdy po raz kolejny ktoś założy temat, który był już poruszany, albo napisze go w nieodpowiednim topicu... hmmm to będzie bardzo denerwujące dla pozostałych Czytelników Forum.

Miejmy nadzieję, że taki stan nam nie grozi, ale mając doświadczenie z forum o Islandii, gdzie jest 1300 użytkowników, to prawie codziennie wykasowuje się lub blokuje jakieś tematy, bo najczęściej ludziom nie chce się szukać dyskusji na jakiś temat, tylko piszą nowy temat (często gdzie popadnie).

A uprawnienia adminów nie są po to by siać terror. Bo jak będzie terror, to nikomu się nie będzie chciało pisać. Te uprawnienia są potrzebne wobec tych, którzy ewidetnie działają na szkodę Forum.
To zwykle admini dostają listy z pogróżkami, obelgi, skargi itp.
Administrowanie Forum to nie taka bułka z masłem.

Dlaczego nie można publicznie na forum krytykować decyzji adminów? To proste; w tej chwili tylko ja jestem adminem, ale z czasem może się zgłosić kilka osób, które będą chciały się włączyć w administrację i porządkowanie forum; z doświadczenia wiem, że admini nie dostają pochwał (rzadko ktoś napisze post: forum jest dobrze zarządzane). A za to, wiele jest postów krytycznych (często słusznie). Jednak by nie zamieniać krytyki w jakieś kamienowanie admina, lepiej jest wysłać prywatną wiadomość do admina z uwagami (merytorycznymi).
Należy pamiętać, że admini i moderatorzy to wolontariusze, a więc jak już im się sprzykrzy krytyka, to po prostu odejdą...
Mając szacunek do ich pracy warto na początek sygnalizować wszelkie wątpliwości na priva :)

Natomiast ja mam twardą psychikę, więc rzeczowa krytyka może się znaleźć na forum publicznym. Za nierzeczową i chamską krytykę, będę kasował i wywalał :P

Zobacz sobie zresztą regulamin na www.forum.iceland.pl - tam jest on bardziej rozbudowany, bo taką potrzebę mieli admini tamtego Forum.
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#3 » 05 cze 2006, pn, 15:32

No moze masz racje ale biorac pod uwage obecny poziom forum regulamin razi, znaczy jest napisany jak dla motlochu, no ale moze to fakt, ma przeciez przed nim bronic, to musi byc napisany jezykiem dla niego zrozumialeym, czyli ostro.

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Normalni ludzie

Post#4 » 05 cze 2006, pn, 19:23

Normalni (czyt. kulturalni) ludzie, i bez regulaminu rozumieją potrzebę, by nie zaśmiecać Forum oraz by pisać jasno i przejrzyście.
Natomiast jak trafi się jakiś "rodzynek" nie będzie trzeba wdawać się z nim w dyskusję, tylko odeśle się go do regulaminu. :)

Miejmy nadzieję, że regulamin nie będzie musiał zbyt często wkraczać :)

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Spam

Post#5 » 10 cze 2006, sob, 13:27

Zapomniałem Ci Mariuszu napisać, że prawie dzień w dzień, rejestrują się tzw. duchy czyli użytkownicy-spamerzy, których jedynym celem jest umieszczenie linku do spamerskiej strony internetowej.
Ja ich muszę ciągle usuwać, a właśnie regulamin sankcjonuje moją działalność :)

Jasmine
Kontaktowanie:

Post#6 » 14 paź 2006, sob, 14:01

Szczerze mówiąc...gdy czytalam regulamin też trochę mnie przystopowało:) Rozumiem potrzebę wprowadzenia pewnych zasad...ale poczułam się trochę jak besztany przedszkolak........i przyszło mi do glowy, zę bedę musiała sobie odpuścić ewentaulne kolokwializmy...ktore jednak lubię wprowadzać do nawet najbardziej profesjonalnej i rzeczowej dyskusji:) Zatem...regulamin zapewne jest potrzebny....ale czytając go w tej formie nie trudno o efekt "przygaszenia entuzjazmu twórczego":P Pozdrawiam alchemika:)
Jasmine

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Regulamin?

Post#7 » 14 paź 2006, sob, 14:34

Trzeba zrozumieć, że regulamin nie jest przeciwko "kolokwializmom", tylko przeciwko zaśmiecaniu Forum, przez osobników, którzy nie zawsze szanują innych Czytelników.
Drobne uchybienia nie są dostrzegane i oceniane, gdyż każdy popełnia błędy.
Natomiast mnóstwo ludzi, korzysta z możliwości darmowej "reklamy" i nie patrząc na regulamin, po prostu wpisuje swój "problem" w dowolny dział bez zastanowienia, bez zapytania admina itd.
Wobec takich osób admin ma narzędzie w postaci regulaminu. Tak naprawdę admin i tak kieruje się prawem moralnym (które jest w nim, gdy niebo gwiaździste nad nim), ale nie wszyscy są normalni i inteligetni i czasem trzeba pokazać jakiś paragraf, by ktoś zrozumiał, że zrobił źle.
Dlatego proszę tylko, by każdy starał się robić wszystko tak by innym to nie przeszkadzało (zbytnio) :D

Wróć do „SCI.PL”