Nowe STYLE

Komentarze o stronie i forum

Ankieta: Który ze stylów najbardziej pasuje do naszego Forum?

Cobalt
1
25%
Aliens
1
25%
AllSat
0
Brak głosów
AdInfinitum
1
25%
Galaxian
0
Brak głosów
MSSimplicity
0
Brak głosów
RedIce
0
Brak głosów
Saphic
1
25%
SmoothBlue
0
Brak głosów
VereorMenInBlack
0
Brak głosów
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Nowe STYLE

Post#1 » 12 cze 2006, pn, 02:42

W ramach urozmaicenia, przez jakiś czas każdy będzie mógł zmieniać sobie styl forum.
Wystarczy wejść do swojego profilu i tam ustawić styl Forum, wybierając z listy10 stylów.
Niebieski o nazwie "Cobalt" już znacie; może inne przypadną Wam bardziej do gustu :)
Warto pamiętać, że niektóre style nie mają polskiej wersji, więc napisy są po angielsku.
Ponieważ style są w różnym kolorze, więc w niektórych przypadkach pewne ogólne ustawienia mogą się źle komponować.
Ale mam nadzieję, że wspólnie wybierzemy najciekawszą szatę graficzą a wtedy wszystko ustawi się pod te kolory.
Weźcie pod uwagę nie tylko estetykę, ale i to czy oczy się męczą, czy tekst jest czytelny itd.
Oglądnijcie nie tylko stronę główną, ale i posty z ankietami (np. właśnie ten), by zobaczyć wygląd forum w różnych przypadkach.

A gdy już wszystkie oglądniecie - zagłosujcie :)
Ostatnio zmieniony 13 cze 2006, wt, 20:04 przez alchemik, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#2 » 12 cze 2006, pn, 13:52

Najbardziej cool jest alien, bajer.
ale ogolnie wszytskie style poza cobaltem sa nieczytelne, prawei nie mzona odroznic nowych podswietlonych postow od starych.
Oczy sie mecza.
Wiec po staremu kobalt jest najprzyjazniejszy i najczytelniejszy.

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Kolorystyka

Post#3 » 12 cze 2006, pn, 20:28

Kwestie kolorystyki zawsze można poprawić - to nie problem :)
Mnie osobiście poza Cobaltem podoba się np. Saphic, jest taki prosty i oszczędny w efektach :)
Ogólnie rzecz biorąc to wybrałem i tak w/g mnie najbardziej pasujące do forum naukowego. Wziąłem oczywiście pod uwagę również miłośników nauk humanistycznych, bo im może się nie podobać satelita :)

Poprawiłem też styl AllSat, bo przy małych rozmiarach ekranu pojawiał się suwak poziomy - teraz tego problemu nie ma :)

Style AdInfinitum i Galaxian trzeba oglądać na dobrze kontrastowym monitorze, bo na starych kineskopowych, już wypalonych, to wszystko zlewa się w jedną czerń. Na płaskim LCD widać pięknie kolory :)

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#4 » 13 cze 2006, wt, 20:05

Jak na razie nie widzę zainteresowania :(
Ale może tydzień się musi rozkręcić... w Polsce upały, więc ludzie wychodzą z jaskiń na słońce :)

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#5 » 14 cze 2006, śr, 06:50

No saphic faktycznie tez moze byc
ale inne choc wygladaj pieknie sa meczace.

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#6 » 02 gru 2007, ndz, 20:40

Może ktoś jeszcze ma jakieś uwagi co do stylu Forum? Proszę wybierać, sprawdzać i oceniać :)

andzo

Post#7 » 02 gru 2007, ndz, 23:29

A była by taka możliwość, by skórkę do forum ściągnąć sobie na kompa? Bo niestety moje łącze internetowe do najszybszych nie należy
Starajmy się rozumieć innych, ale jeszcze bardziej wyrażać się zrozumiale dla innych. To się przydaje w komunikacji

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#8 » 03 gru 2007, pn, 04:18

Wszystkie style (i wiele innych) można podziwiać na stronach http://www.phpbb.com/ w dziale z templatkami.

Ale tu nie trzeba silnego łącza. Wystarczy wejść do swego profilu, zmienić styl na dowolny inny i już po chwili, gdy wejdziemy na stronę główną, ujrzeć ją można w nowym stylu.
W ten sposób można wypróbować wszystkie (a nie ma ich aż tak dużo).

Poza tym, style zaimplementowane na naszym Forum są dostosowane do naszych potrzeb i mają odpowiednie loga, obrazki, ozdobniki zgodne z naszą tematyką. Na stronie phpBB można zobaczyć oryginalne templatki, ale bez naszych dodatków (które często radykalnie zmieniają wygląd danej skórki).

Niestety naszych stylów nie ma jak ściągnąć, bo to by trwało dłużej niż obejrzenie "gołego" wyglądu po załadowaniu odpowiedniej templatki.

Wróć do „SCI.PL”