Bardzo ładne forum , super grafika , powodzenia!

Komentarze o stronie i forum
Awatar użytkownika
music80s

Bardzo ładne forum , super grafika , powodzenia!

Post#1 » 30 sie 2005, wt, 22:30

Witam.Dowiedziałem się o tym forum , zajrzałem ... i szok!.Forum jest przepiękne! Bardzo mi się podoba nowoczesna grafika.Przypomina mi trochę burzliwe niebo , trochę morze , trochę lodowiec , trochę ukochany półmrok.. jest bardzo ładne i nowocześnie wygląda.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę powodzenia przy dalszym ulepszaniu forum i żeby było milion postów!

Awatar użytkownika
Jean Valjean

Post#2 » 31 sie 2005, śr, 13:04

Za duzo jest działów jak dla mnie. Hobby, podróze, inne dyskusje.... Przeca to mogło by byc w jednym.

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Tematy

Post#3 » 31 sie 2005, śr, 13:19

Taka gama tematów ma zachęcić do dyskusji :)
Bo ogólna nazwa "Off-topic" jakoś tak odstrasza :)
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#4 » 01 wrz 2005, czw, 09:42

Jest jedne problem czesto nie widac, ze dany topic zawiera wiecej niz jedna strone, znaczy widac ale nie rzuca sie to w oczy, moze lepiej by bylo zeby otwierajac topic otwierala sie ostatnia strona a nie pierwsza? szczegolnie jak bedzie tych stron kilkadziesiat?

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Topic

Post#5 » 01 wrz 2005, czw, 10:32

Gdy wchodzi się na Forum, to te fora, na których pojawiły się nowe posty, zaznaczone są żółtym krzyżykiem.
Wystarczy kliknąc małą strzałkę przy nicku autora ostatniej wypowiedzi, by przejść bezpośrednio do tego posta.
Jeżeli na danym forum pojawiły się nowe posty w więcej niż 1 teamcie, to trzeba wejść w dane forum i tam wykorzystując tę samą metodę klikać w małe strzałki, by dojść bezpośrednio na koniec dyskusji :)

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#6 » 01 wrz 2005, czw, 12:33

No moze ale zeby to bylo takie oczywiste to nie powiem.
Ale pewnie sie nie znam, jestem za stary bo teraz pewnie kazdy wie w co klikac. Ja naciskam podswietlone krzyzyki (z info ze cos sie wydarzylo na forum bo to jest najbardziej widoczne).
No ale sie nie czepiam, to byla tylko taka techniczna uwaga.

Jasmine
Kontaktowanie:

Post#7 » 14 paź 2006, sob, 15:17

A ja z innej beczki......tylko proszę się nie śmiać....nie wychodzi mi załączenie emblematu.....czy ktoś wie dlaczego? :oops:
Jasmine

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#8 » 14 paź 2006, sob, 23:27

Emblemat trzeba mieć na jakimś serwerze zewnętrznym i potem w swoim profilu wystarczy wpisać adres tego emblematu.
Nalezy pamiętać, że emblemat ma mieć rozmiar maks. 100x100 pikseli i rozmiar niewiększy niż 7 kB.

jaboja
Kontaktowanie:

Post#9 » 23 paź 2006, pn, 12:16

Przydałoby się zrobić na stronie tzw. favikonkę, tą taką która się pojawia w przeglądarce w pasku adresu. Dla mnie na przykład byłoby to o tyle wygodne, że mając na pasku zakładek w Firefoxie linki do róznych stron, mógłbym zostawić sobie link do tego forum bez opisu (i przez to zajmowałby mniej miejsca na pasku), bo byłby rozpoznawalny po ikonce. Mam tak porobione z innymi stronami które mają te ikonki.

Najprościej to zrobić umieszczając pod adresem http://www.sci.pl/favicon.ico plik w formacie windowsowej ikonki o rozmarze 16x16 pikseli (mogą być większe ale i tak przeglądarka je pomniejszy). Można też go umieścić gdzie indziej albo dać w innym formacie (ICO,PNG,GIF,JPEG,BMP etc. byle przeglądarka obsługiwała dany format), ale wtedy trzeba dodawać odpowiedni tag META w sekcji <head> strony internetowej (Google powie wam dokładnie jaki).
Jakub Bogusław Jagiełło

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Favicon

Post#10 » 24 paź 2006, wt, 00:04

Postaramy się więc o faviconkę - proszę się przypominac, jak coś takiego się nie pojawi w ciągu kilku dni. :)
I dziękuję za konstruktywne uwagi.

Wróć do „SCI.PL”