Rekord

Komentarze o stronie i forum
Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Rekord

Post#1 » 26 gru 2005, pn, 23:42

Forum się rozwija powoli, ale jednak... :)
W czwartek przed Świętami padł rekord ilości odwiedzających w tym samym czasie.
Liczba może nie porywająca, ale jednak było ich na raz 9-ciu. :)
Oby szybko padł następny (może 90?) :D
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#2 » 28 gru 2005, śr, 11:24

Musza sie jakies nowe czlonki pojawic, bo stare widac sie znudzily.

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Członki :)

Post#3 » 01 sty 2006, ndz, 19:19

Myślę, że "stare członki" się nie tyle znudziły, co skończyły im się ciekawe pomysły do dyskysji naukowych...
Ale gdy tylko pojawi się ciekawy temat, to może rozgorzeje dyskusja...
Skoro tylu niezarejestrowanych mamy gości, to znaczy, że jednak ludzie czytają.

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#4 » 29 maja 2006, pn, 11:47

jest kolejny, forum dobilo do okraglych 50 czlonkow.

Awatar użytkownika
music80s

Post#5 » 13 cze 2006, wt, 13:56

Brawo :D
Tak trzymać!

Pozdro

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#6 » 24 sie 2006, czw, 07:28

No dogonilem Alchemika w ilosci postow.
I to tyle z rekordow bo teraz bede mniej na kompie , a we wrzesnieu rpawie wcale. W ogole jesien to sezon konferencyjny, wiec nasz drogi moderator, administrator, dyktator przegoni mnie z kretesem.

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#7 » 10 paź 2006, wt, 15:23

no i mmay 100! urzytkownikow!

Awatar użytkownika
Asteria

Post#8 » 10 paź 2006, wt, 20:29

Mariusz pisze:no i mmay 100! urzytkownikow!

Z czego 53% nieaktywnych czyli w co najwyzej w polowie "uzytecznych", nawiazujac do tematu ;-)

Awatar użytkownika
Asteria

Post#9 » 10 paź 2006, wt, 20:34

33% postow jest autorstwa Alchemika, 34% marusza i 32% calej reszty :) Widac, ze zawiazuje sie tu jakas komitywa :) Pozostali forumowicze - uaktywnijcie sie :) ladnie prosze

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#10 » 10 paź 2006, wt, 23:10

Ilość postów nie jest ważna, bo lepszy jeden post typu E=mc2 niż milion postów, że 2+2=4 :)

A wpadłem na pomysł, że forum można traktować jak czasopismo elektroniczne. Jak macie jakieś wyniki naukowe (choćby hipotezy) to publikujcie - potem zawsze możecie dać odnośnik do elektronicznej publikacji. :)
Jeżeli ktoś chciałby coś opublikować, to można stworzyć specjalny topik, gdzie każdy autor będzie umieszczał swoje publikacje, o których będzie się dysktuować w topikach dyskusyjnych.

Zresztą form publikowania może być wiele - jeśli macie jakieś pomysły to piszcie...

Co do 100 użytkowników, to jednego (spamera) usunąłem, więc znów jest 99. :D
Przy okazji: jak widzicie jakiś spam, to piszcie do mnie PW (prywatną wiadomość). W ten sposób spam sobie długo nie powisi.

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#11 » 11 paź 2006, śr, 08:19

Asteria pisze:33% postow jest autorstwa Alchemika, 34% marusza i 32% calej reszty :) Widac, ze zawiazuje sie tu jakas komitywa :) Pozostali forumowicze - uaktywnijcie sie :) ladnie prosze

My sie poprostu znamy z Alechemikiem ze studiow, a ja pracuje w Japonii wiec sie nudze, Alchemik natomiast jako zalozyciel forum musi cos tu pisac.

Awatar użytkownika
Asteria

Post#12 » 11 paź 2006, śr, 19:09

A to juz inna sprawa :) Konczylam ta sama uczelnie co Wy, ale w innym czasie, zatem nie znam Waszych "ukladow" ;-)

Awatar użytkownika
Wundt

Post#13 » 12 paź 2006, czw, 17:27

alchemik pisze:A wpadłem na pomysł, że forum można traktować jak czasopismo elektroniczne. Jak macie jakieś wyniki naukowe (choćby hipotezy) to publikujcie - potem zawsze możecie dać odnośnik do elektronicznej publikacji. :)
Jeżeli ktoś chciałby coś opublikować, to można stworzyć specjalny topik, gdzie każdy autor będzie umieszczał swoje publikacje, o których będzie się dysktuować w topikach dyskusyjnych.

Zresztą form publikowania może być wiele - jeśli macie jakieś pomysły to piszcie...

Bardzo dobry pomysł. Tylko, jest problem z prawami autorskim. Jeżeli chcę coś opublikować w jakimś czasopiśmie naukowym, to daje mu prawa do tego materiału. Wtedy musiałbym zdjąć materiał z forum, licząc że nie został on powielony i podpisany już innym nazwiskiem. Dość ryzykowna sprawa z tymi publikacjami na forum. Stworzenie jednak jakiegoś centrum naukowo-badawczego, które skupia wokól siebie ludzi nauki (szczególnie młodych), którzy oprócz stopnia i laurów, chcieliby coś zrobić więcej dla nauki (nie tylko polskiej) jest jak najbardziej problemem godnym dyskusji.

Wróć do „SCI.PL”