Hipoteza (psztymocl)

Staylucid

Hipoteza (psztymocl)

Post#1 » 01 lut 2008, pt, 01:18

Witam jestem tutaj nowy i od razu kieruję się do was z prośbą.
Nauczyciel z biologii zadał dość niecodziennie zadanie dodatkowe.
Zacznę jednak od początku.

Na olimpiadach biologicznych często pojawia się taki osobnik jak "psztymocl" w zadaniach z genetyki. Z tego co wiadomo nie istnieje takie stworzenie a zostało wymyślone jedynie na potrzeby olimpiad.

I tutaj zaczyna się kłopot, nauczyciel zadał, aby dowiedzieć się co to jest psztymocl. Myślałem że wystarczy powiedzieć mu to co napisałem powyżej, jednak on każe aby udowodnić to że taki osobnik istnieje lub nie.

Powiedział że poprostu trzeba znaleść metodę naukową która potwierdzi którąś z hipotez lub stwierdzi że nie można poprzeć tej teori w przypadku gdy jest nienaukowa lub brakuje jakiegoś elementu potrzebnego do testowania owej hipotezy.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś z Państwa odpisał bo nurtuje mnie ta sprawa. Jest to też całkiem ciekawe zadanie na myślenie, tutaj nie należy już szperać po książkach czy po internecie w poszukiwaniu czym jest psztymocl bo to już wiemy. Wszystko zależy od tegoa aby dojść do brakującego elementu niepozwalającego (metody naukowej) nie pozwalającego na testowanie tej hipotezy.

Dziękuję z góry i przepraszam, że tak długo i dosyć namieszane.

Noqa

Post#2 » 01 lut 2008, pt, 02:03

Problem pojawia się na samym początku, już w momencie zadania pytania. Psztymocl istnieje tylko jako słowo. Aby móc cokolwiek udowodnić temu słowu musi być mu przepisany konkretny obiekt, zjawisko, cokolwiek.

Wróć do „Off-topic”