Badania języka islandzkiego (JĘZYKOZNAWSTWO)

Problemy nauk humanistycznych - dyskusje, teorie, kontakty
Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Badania języka islandzkiego (JĘZYKOZNAWSTWO)

Post#1 » 21 wrz 2005, śr, 05:46

Jakie w Polsce prowadzi się badania naukowe związane z działem skandynawistyki dotyczącym konkretnie języka islandzkiego.
Ponieważ w Polsce nie ma zbyt dużej liczby ośrodków zajmujących się tym szczególnym językiem skandynawskim, więc pewnie i tematów badawczych nie ma zbyt wiele?
A może się mylę?
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Wojtek

Język islandzki

Post#2 » 27 lis 2005, ndz, 19:22

Trzeba mieć chyba dużo samozaparcia, by uczyć się języka islandzkiego. :D :D :D
Ale swoją drogą nauka takiego języka islandzkiego sprawia, że można być prawie monopolistycznym specjalistą w Polsce, bo kto jeszcze zna taki język? :) :)
Tak samo jest z innymi "egzotycznymi" językami (chiński, japoński, języki afrykańskie, polinezyjskie, narzecza indian...). :)
Każda odpowiedź rodzi tysiące pytań...

patulkaa

Re: Badania języka islandzkiego (JĘZYKOZNAWSTWO)

Post#3 » 04 mar 2008, wt, 19:48

alchemik pisze:Jakie w Polsce prowadzi się badania naukowe związane z działem skandynawistyki dotyczącym konkretnie języka islandzkiego.
Ponieważ w Polsce nie ma zbyt dużej liczby ośrodków zajmujących się tym szczególnym językiem skandynawskim, więc pewnie i tematów badawczych nie ma zbyt wiele?
A może się mylę?

Nie wiem obecnie na jakim etapie sa badania nad jezykiem islandzkim w Polsce i rowniez to zagadnienei bardzo mnie inetersuje. Mieszkam obecnie na Islandii i rozpoczelam nauke tego jezyka w jednej ze szkol. Mysle, ze tamet jest ciekawy i mozna bylo pokusisc sie o jego rozwiniecie na terenie naszego kraju. pozdrawiam serdecznie Patrycja

Wróć do „Nauki humanistyczne”