Doktorat z kulturoznawstwa

Problemy nauk humanistycznych - dyskusje, teorie, kontakty
wiewioraa

Doktorat z kulturoznawstwa

Post#1 » 08 kwie 2011, pt, 14:24

Rozważam zapisanie się na studia doktoranckie z kulturoznawstwa. W związku z tym szukam tematu pracy na doktorat. Zastanawiam się nad dwoma dziedzinami. Jedna to tematyka górska, alpinizm jako styl życia lub coś w tym rodzaju. Drugi wariant jest związany z tematyką kobiecą, może wizerunek kobiety w literaturze XXIw, albo w kulturze. Temat doktoratu warunkuje promotora, więc zanim zacznę go szukać, muszę trochę dopracować temat. Może ktoś jest zorientowany w tej tematyce i mógłby podać jakiś ciekawy pomysł :)
"... i już tylko zostawić zmęczenie gwiazdom i dać ukołysać się szumem wiatru..."

mat

Post#2 » 29 kwie 2011, pt, 20:28

tematyka kobieca jest już chyba dość "oklepana" chociaż zawężyłaś do XXI wieku, ale bardziej podoba się mi Twój pomysł z tematyką górską. Powodzenia!

anat_wroc

Post#3 » 09 lip 2011, sob, 13:01

Ja proponuję coś "bardziej" badawczego np. kwestia obcokrajowców w Polsce, skąd i dlaczego przyjeżdżają, jakie zmiany i czy następują w ich osobowości, sposobie bycia pod wpływem naszej kultury, co się zmienia a co pozostaje bez zmian, jakie zdanie mają o Polakach, czy i w jaki sposób próbują się u nas odnaleźć, czy wchłaniają naszą kulturę i nawiązują kontakty z tubylcami czy raczej zamykają się we własnym gronie, dlaczego...
to mogłoby być ciekawe, kiedyś pisałam podobną zaliczeniówkę na podstawie wywiadu z jednym z obcokrajowców.
Temat z kobietami bardziej magisterski, oklepany i "polonistyczny" (zwłaszcza literatura), swoją drogą podobne prace już są.

Wróć do „Nauki humanistyczne”