Pole antygrawitacyjne

Dyskusje na tematy: interdyscyplinarne (z pogranicza nauki), dot. innych nauk, nowych nauk i nauk alternatywnych
dvnczyk

Pole antygrawitacyjne

Post#1 » 03 cze 2009, śr, 11:54

Witam wszystkich.
Na forum jestem nowy i zarejerstrowalem sie specjalnie by zadac kilka pytan. Czy uwazacie, ze tworzac objekt w odpowiedniej skali, a nastepnie obracajac go w odpowiednim tepie, mozliwe by bylo stworzenie pola antygrawitacyjnego, pomiedzy nim a ziemia?? Zastanawiam sie tez czy obracajac go w kierunku przeciwnym do ruchu Ziemi uzyskalibysmy sile przeciwna grawitacji czyli w przyblizeniu -9.81. Dziekuje za wszstkie odpowiedzi i przepraszam za brak polskich znakow ale nie posiadam tutaj olskiej klawiatury.
P.S. Czy eksperyment o nazwie Filadelfia (ten , w ktorym Amerykanie starali sie spowodowac znikniecie statku) mogl dzialac wlasnie na zasadzie pola grawitacyjnego zaginajacego czasoprzestrzen?

Godsmack

Post#2 » 09 cze 2009, wt, 18:27

Wydaje mi się że nie, jednakże mogę się mylić.

Jak wiadomo Ziemia i inne ciała niebieskie przyciągają do siebie wszystko co posiada masę.

Mówisz o obiekcie który obraca się ruchem przeciwnym do ruchu ziemi, takie ciało nie może wytworzyć antygrawitacji. To że będzie obracał się z jakąś tak prędkością, nie oznacza że wytworzona zostanie antygrawitacja, wręcz przeciwnie, za oba ciała: Ziemia i Obiekt działa prawo powszechnego ciążenia. Obroty nic tu nie dadzą.

dvnczyk

Post#3 » 10 cze 2009, śr, 00:13

Hmm... ale jesli i Ziemia i dany obiekt mialy by wlasne pola grawitacyjne, i byly w dosyc bliskiej odleglosci to oba by sie wzajemnie przyciagaly ( jesli drugi obiekt wytworzyl by to pole grawitacyjne), a wowczas sily przyciagania byla by rowne, to dalo by nam to antygreawitacje czyz nie?? Sila grawitacji Ziemi jest rowna ok. 9,8 tak wiec potrzebowalibysmy takiej samej sily. Wydaje mi sie ,z e na takiej zasadzie mogl dzialac eksperyment , o ktory wczesniej pytalem. Tam zaginano czasoprzestrzen. A w jaki sposob?? Wydaje mi sie wlasnie, ze na pokladzie tego statku , na ktorym badano to zjawisko starano sie wlasnie stworzyc wlasna przyciaganie by zagiac czasoprzestrzen.

Godsmack

Post#4 » 10 cze 2009, śr, 23:19

Zgodnie z prawem Newtona, Ziemia przyciąga do siebie piórko z taką samą siłą jaką piórko przyciąga Ziemie.

Gdyby Księżyc miał taką samą masę co ziemia, oba ciała zaczęły by się obracać wokół środka ciężkości, tzn obiegały by punkt który znajdowałby się dokładnie pośrodku Ziemi i Księżyca.

Wróć do „Różne pozostałe tematy naukowe”