Pytania (Fizlozofia, Fizyka, Astronomia)

Dyskusje na tematy: interdyscyplinarne (z pogranicza nauki), dot. innych nauk, nowych nauk i nauk alternatywnych
darthvader

Pytania (Fizlozofia, Fizyka, Astronomia)

Post#1 » 29 wrz 2010, śr, 01:16

Wszechświat powstał z Wielkiego Wybuchu. Wielki Wybuch z nieskończenie, gęstej, masywnej, gorącej materii. Co otaczało wtedy ową materię? "nic", "nie-czas", "nie-przestrzeń"? Na obecnym etapie swojego rozwoju, nie mogę sobie wyobrazić takiego stanu nieistnienia. To tak jakby człowiek chciał poczuć stan przed własnymi narodzinami, stan niebytu. Zapewne owa materia była nieskończenie gęstą, przeładowaną super - masywną czarną dziurą, ulokowaną w pewnej czasoprzestrzeni w którymś ze światów Wszechświata. Wczoraj poznałem opinię Micho Kaku że być może nasz Świat znajduje się w środku czarnej dziury. W Horyzoncie zdarzeń załamuje się prawo istnienia jakie ustanowiliśmy naszymi obserwacjami i wnioskowaniem. Jest to dowód tylko na to że nasze prawa świata są niepełne. Wszechświat w czarnej dziurze która jest we Wszechświecie który jest w czarnej dziurze. Podążając dalej tą drogę dojdzie się do momentu kiedy okazuje się że Świat jaki znamy jest atomem w cząsteczce jakiegoś innego Świata, którego ogromu i praw nie pojmujemy. Czy to jest do rozstrzygnięcia? Jeśli na początku było "nic", stan nieistnienia, coś czego żadną miarą nie mogę sobie wyobrazić, to skutkiem nicości nie może być coś, jest to niemożliwością. Zarzucą mi niektórzy że dziś są dowody na to że we Wszechświecie materia powstaje z "niczego". Lecz dziś nie ma takiego czegoś jak "nic". Nawet próżnia nie jest całkiem pusta. Sprowadzając tą myśl do meritum można dojść do wniosku że: Świat istnieje od zawsze, od minus nieskończoności, choćby był samą próżną, lecz w próżni obowiązują już jakieś prawa, próżnia to nie nicość! Jak uświadomić sobie pojęcie minus nieskończoności? Druga opcja jest taka że w nicości coś lub ktoś rozpala iskrę, wpisuję w nią prawa, nakręca zegar który przez eony czasu dochodzi do godziny naszego istnienia. Czy motywy tego kogoś lub czegoś są nam jasne? sądzę że jeśli druga hipoteza okazałaby się być prawdą, to sprowadzanie dzieła stworzenia do nieskończenie wielkiej miłości jest tylko i wyłącznie zakneblowaniem wewnętrznego głosu który wyrywa się w naszym środku i żąda odpowiedzi. Czy jeśli coś lub ktoś istniał w nicości to czy nicość może zachować swój status niebytu? Czy dojdziemy kiedyś do zrozumienia owych zagadnień nad którymi rozmyślanie może doprowadzić do choroby umysłowej? Może dane jest nam tylko poznawanie praw jakie obowiązują we Wszechświecie, istnieje wiedza dla nas zakazana, zakaz z góry na nas narzucona i wpisana w nasz genotyp. Czy jeśli tak, to czy kiedyś jak Prometeusz będziemy potrafili tą wiedzę wydrzeć z otchłani bytu lub niebytu? Musimy rosnąć w siłę, wznosić się na kolejne poziomy, dbając o siebie i nasz Świat. Wiedza i rozwój powinny być podwaliną wszystkiego. Nikt nie rodzi się zły lub dobry, nie wiem nawet czy istnieje coś takiego jak zło i dobro. Wiem natomiast że to co nazywamy złem wynika z braku szeroko pojętej wiedzy u ludzkiej.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

— Albert Camus

Awatar użytkownika
niebieskieucho
ZABLOKOWANY

Post#2 » 21 kwie 2011, czw, 23:15

Wielki wybuch to jeden z wielu mitów naukowych. Sprawy które poruszasz wcale nie sa takie skomplikowane jak moglo by sie wydawac (w przeciwienstwie do szczególow, do których nauka nie ma dostepu). Jesli chodzi o zrozumienie czym jest NIC, to proponuje mój artykul:
http://www.eioba.pl/a/34dx/czym-jest-nic
Śniło mi się, że na moim podwórku wylądowało UFO, ale jak się obudziłem to już ich nie było

darthvader

Re: Pytania (Fizlozofia, Fizyka, Astronomia)

Post#3 » 02 cze 2014, pn, 23:19

Dziękuję za odpowiedź, zapoznam się z nią. Zajrzałem tutaj po 4 latach :)
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

— Albert Camus

Wróć do „Różne pozostałe tematy naukowe”