REGULAMIN

I PRZED NAPISANIEM PIERWSZEGO POSTA
Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Posty: 585
Kontaktowanie:

REGULAMIN

Post#1 » 04 cze 2006, ndz, 02:33

A. Przepisy ogólne

1a. Jest niemile widziane umieszczanie linków do własnych stron www przez świeżo zarejestrowanych użytkowników.
1b. Aktywnie dyskutujący Forumowicz może we własnym profilu użytkownika umieścić link do swojej prywatnej (niekomercyjnej) strony www; nie powinny te strony zawierać reklam lub linków do stron komercyjnych.
1c. O usunięciu linku będzie decydować admin.

2. Linki i reklamy można umieszczać tylko za zgodą administratora w specjalnym topicu; umieszczenie niektórych reklam lub linków może być odpłatne.
3. Nie wolno stosować wulgaryzmów.
4. Nie wolno obrażać innych forumowiczów.
5. Forumowicze powinni używać poprawnego języka polskiego (w publikacjach naukowych publikowanych na naszym forum dopuszczalny jest również język angielski), wyrażać się logicznie i z sensem, a także sensownie odpowiadać na zadane pytania oraz obiektywnie dyskutować nad argumentami innych dyskutantów; chaotyczne lub niechlujnie napisane posty mogą być kasowane lub mogą być przyczyną zbanowania ich autora.
6. Nie można dublowac już istniejących tematów; zanim coś napiszesz użyj funkcji SZUKAJ.
7. Nie można zamieszczać krótkich, i niewnoszących nic do dyskusji, postów.
8. Zadania domowe, problemy szkolne oraz sprawy studenckie można zamieszczać JEDYNIE w off-topicu. W działach naukowych nie wolno umieszczać postów dotyczących typowo szkolnych problemów, które nie są problemami naukowymi.
9. Administratorzy tego forum mają wyłaczne prawo do decydowania kto i w jakim zakresie będzie ukarany za działania niezgodne z prawem lub niniejszym regulaminem, a także za działania niezgodne ze zdrowym rozsądkiem.
10. Decyzje podjęte przez administratorów są niepodważalne.
11. Nie wolno na forum negować, wyśmiewać i podważać decyzji administratorów; wszelkie uwagi krytyczne można przesłać e-mailem lub jako wiadomość prywatną; przyjmowane będą tylko wiadomości bez treści obraźliwych, a za to zawierające konkretne fakty, argumenty i wyjaśnienia.
12. Nie wolno łamać prawa, a w szczególności korzystać z dóbr intelektualnych innych osób oraz nie wolno zachęcać do łamania prawa.

B. Szczegółowe zasady:

1. Nie wolno we własnym profilu zamieszać linku do jakiejkolwiek strony www, chyba, że jest się autorem co najmniej 25 postów na Forum, nie otrzymało się żadnego oficjalnego ostrzeżenia o łamaniu regulaminu i w dodatku link kieruje do własnej niekomercyjnej strony. Zamieszczenie linku do strony www przez świeżo zarejestrowanych użytkowników może spowodować ich automatyczne usunięcie.

2. Przy pisaniu postów pamiętaj, że inni Czytelnicy nie znają Ciebie oraz nie wiedzą co masz na myśli, dlatego bardzo się staraj by twój post nie mógł zostać odczytany jako spam, prowokacja do kłótni lub próba obrażenia kogokolwiek. Przeczytaj uważnie post zanim go wyślesz, nie tylko by sprawdzić błędy, ale również by przetestować, czy język, którego użyłeś, nie jest przypadkiem zbyt "ostry" i czy w zalezności od nastawienia Czytelnika, nie można doszukać się w twoim poście treści, których zawrzeć nie chciałeś. Szczególnie powinieneś zadbać o przejrzystość postów zawierających elementy humoru - czasem żart może być odczytany na poważnie. Ponieważ jako autor jesteś odpowiedzialny za swoje posty, więc nie miej pretensji do kogokolwiek, gdy zostaniesz ukarany (usunięciem posta lub zbanowaniem) za wypowiedź, przy której nie miałeś złych intencji. Jeżeli coś może być niejasne lub dwuznaczne, poświęć trochę czasu na dokładne wyjaśnienie.

3. Zabronione jest tworzenie nowych wątków jeśli istnieje już wątek o tej samej lub chociażby podobnej tematyce. W razie wątpliwości należy skonsultować się najpierw z adminem odpowiedzialnym za porządek. Nowe pytania oraz kontynuacje dyskusji należy zawsze umieszczać w istniejącym wcześniej wątku, który nie narusza tego regulaminu.
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Wróć do „PRZECZYTAJ PRZED REJESTRACJĄ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron