kinetyka enzymatyczna

Technika, technologia, inżynieria, rzemiosło, medycyna itp.
asiaj
Kontaktowanie:

kinetyka enzymatyczna

Post#1 » 09 gru 2006, sob, 23:52

Witam wszystkich, jestem studentką V roku bilogii. Moja praca ma obejmować kinetyke eznymatyczną. Pracuje na dwóch enzymach: kwaśnej fosfatazie z kiełków pszenicy i z ziemniaka. Po wstępnej analizei danych wyszła kooperacja ujemna. Probuje, bezskutecznie, w jakiejś bazie danych znaleźć jakąś prace, któraby trakotowała o metodyce w takim przypadku... Przeglądam, i przegladnełam już wiele artykułów.. ciągle nie mogę trafić na nic właściewego, jeśli ktoś mógłby mi udzielić jakichś wskazówek byłabym bardzo wdzięczna!
Z góry dziękuję!

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Biotechnologia i biochemia

Post#2 » 10 gru 2006, ndz, 16:03

Niestety, jako chemik, nie jestem Ci w stanie pomóc, ale było na Forum chyba kilku biotechnologów, więc może oni odpowiedzą?

A swoją drogą to zachęcam również do sięgnięcia do książek. Jeżeli problem, który Cię trapi, jest dość stary, to dawniej dość sporą część wiedzy zamieszczano w książkach a nie w czasopismach.
Więc być może w jakimś amerykańskim podręczniku do praktycznej biochemii znajdziesz metodykę badań, które Cię interesują.
Jeżeli problem znany jest nauce od niedawna, to być może, metodyka wynika z analogicznej metodyki stosowanej przy badaniu kinetyki enzymów i katalizatorów.
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Wróć do „Pozostałe nauki i Technika”