Kolej magnetyczna

Ultra-Szybkie Koleje Próżniowe
Forum Specjalne
waldemar.m

Kolej magnetyczna

Post#1 » 13 kwie 2008, ndz, 15:11

Koniec kolei magnetycznych

09.04.2008 09:20 - Gazeta Wyborcza

Miała wytyczać przyszłość kolejnictwa i sprawić, że podróż pociągiem będzie równie szybka jak lot samolotem. Niestety, po niemal 40 latach od rozpoczęcia prac nad koleją magnetyczną, nawet najwięksi jej entuzjaści, Niemcy, wycofują się z planów jej komercyjnego zastosowania

Może jeszcze było za wcześnie?

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#2 » 14 kwie 2008, pn, 17:50

Widocznie jest to zbyt drogie rozwiązanie.

Dlatego jedynym mądrym rozwiązaniem jest kolej próżniowa na normalnych szynach.
A w przyszlości można powrócić do projektów magnetycznych....
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

andzo

Post#3 » 04 maja 2008, ndz, 16:37

Szkoda, nie sądziłem, że to się nie powiedzie, może rzeczywiście w przyszłości ludzkość powróci jeszcze do tego pomysłu
Starajmy się rozumieć innych, ale jeszcze bardziej wyrażać się zrozumiale dla innych. To się przydaje w komunikacji

waldemar.m

Post#4 » 04 maja 2008, ndz, 18:09

alchemik pisze:Widocznie jest to zbyt drogie rozwiązanie.

Możesz być pewien, że nie, ale oni o tym nie wiedzą. Teraz jestem badrzo zajęty (zapraszam na stronę electrino.pl) pisaniem Raportu na temat LHC, ale kiedyś wrócę do tego tematu i przedstawię swoje argumenty.

andzo

Post#5 » 10 maja 2008, sob, 11:34

Ale chyba nie wszyscy wycofali się jeszcze z tego pomysłu? Szłyszałem, że chyba w Chinach próbują to jeszcze realizować
Starajmy się rozumieć innych, ale jeszcze bardziej wyrażać się zrozumiale dla innych. To się przydaje w komunikacji

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Post#6 » 07 cze 2008, sob, 20:08

Myślę, że w przyszłości poduszki magnetyczne będą o wiele lepszym rozwiązaniem niż koła (które mają większe tarcie i zużycie).

Myślę, że ważnym elementem projektowania USKP będzie takie projektowanie tuneli, szyn i wagonów, by można było kiedyś je szybko przekształcić na kolej mUSKP (magnetyczna USKP) :)
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Wróć do „Ultra-Szybka Kolej Próżniowa (USKP)”