Doktorat z psychologii - problemy ze sformułowaniem tematu

Studia doktoranckie w kraju i za granicą, doktoranci i ich problemy
czarna

Doktorat z psychologii - problemy ze sformułowaniem tematu

Post#1 » 21 paź 2006, sob, 23:54

Hej wszystkim. Pracuję na uczelni i musze zacząć robić doktorat. Zresztą jestem osobą ambitną i bardzo chcę ten stopień osiągnąć. Mam jednak problem ze sformułowaniem problemu badawczego. Chce badać poziom stresu u różnych zawodników sportowych przed samym startem. Prosze o wyrażenie swojej opinii lub podzielenie się ewentualnymi fajnymi pomysłami na podobny tytuł. Z wielką przyjemnością przeczytam wszystkie wiadomości które mogą mi w jakiś sposób pomóc. Z czym jeszcze można to połączyć, ten stres????.Pozdrawiam :P

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#2 » 23 paź 2006, pn, 05:40

Ciekawe pytanie ja do tej pory myslalem, ze to promot musi wymyslac temat doktoratu. A prosze moze tez doktorant.
Mimo wszystko jednak skonsultowalbym sie z promotorem i razem z nim ustalil koncowy tytul.

czarna

do Mariusza

Post#3 » 23 paź 2006, pn, 10:58

Cześć masz rację że ostateczna wersja jest ustalana z promotorem, ale muszę mieć swój pomysł jak to ma wyglądać.Doktorant musi wiedzieć czego chce się dowiedzieć w swoich badaniach.Jeśli masz jakiś pomyusł to będzie mi miło kiedy się ze mną nim podzielisz.

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#4 » 23 paź 2006, pn, 13:11

STRES PRZEDSTARTOWY - Analiza pozytywnego i negatywnego wplywu stresu na wyniki sportowe.

No jakos tak?

"Doktorant musi wiedzieć czego chce się dowiedzieć w swoich badaniach."
No wiesz zwykle to szef ustala temat i to czego doktorant ma sie dowiadywac. Ale zdarzaja sie geniusze ktorzy sami wymyslaja sobie tematy doktoratow i jesli znajda sponsora ktory ich przygarnie i badania sfinansuje to moga nawet robic to co wymyslili.

czarna

dzięki

Post#5 » 23 paź 2006, pn, 14:27

Dziękuje za pomysł. To miłe że odpowiadasz na moje posty:)) Pozdrawiam

Jasmine
Kontaktowanie:

Post#6 » 28 paź 2006, sob, 15:11

Hej Czarna:) no ja miałam niedawno podobny problem...ale chyba nie chcesz na dzień dobry mieć gotowego tematu....mnie się wydaje, że tak się robi przy magisterce.....temat, plan itp. Przy doktoracie chyba lepiej wybrać zasięg tematyczny...postawić kilka zasadniczych tez....a później mapować co jest przydatne, a co zbędne:) Ja nie mam jeszcze doszlifowanego teamtu...ale postawiony problem i obudowuję go odpowiednimi kontekstami:) A napisz coś więcej o tym stresie....musisz to umieścić na polu sportowym? Pozdrawiam
Jasmine

Wróć do „Studia doktoranckie”