Przewód doktorski z wolnej stopy

Studia doktoranckie w kraju i za granicą, doktoranci i ich problemy
doktorant2n

Przewód doktorski z wolnej stopy

Post#1 » 18 mar 2009, śr, 14:11

Otworzyłem niedawno przewód doktorski pracę też już napisałem i złożyłem ale nie ma w tej chwili podobno możliwości prawnych opłaty za otwarcie przewodu doktorskiego. Podobno ja nie mogę zapłacić bo to jest niezgodne z prawem tylko instytucja w której pracuje a że obecnie nie pracuje tylko jestem osobą bezrobotną to podobno muszę czekać na zmianę przepisów do 2010 lub 2011 roku. Bo raczej nie wchodzi w grę umorzenie z opłat na podstawie statusu osoby bezrobotnej bo uczelnia nie jest chętna żeby sfinansować doktorantowi z zewnątrz przewód doktorski. Jeżeli ktoś wie jak można rozwiązać tą patową sytuację będę bardzo wdzięczny.

endru

Post#2 » 17 kwie 2009, pt, 10:13

Kiedyś moja promotorka poruszała tą kwestię, twierdziła że doktorant sam sobie nie może opłacić doktoratu a jedynie jeśli nie uczelnia to np. jakaś fundacja (czyli trzeba trzeba dokonać wpłaty na konto fundacji aby ta przekazała te pieniądze uczelni na nasz doktorat, oczywiście za fatygę i koszty manipulacyjne należy trochę pieniędzy zostawić na koncie fundacji. A drugie rozwiązanie to opłacenie kosztów doktoratu przez osobę prywatną{nie doktoranta a tzw. sponsora} czyli np. kogoś nam znanego no i godnego zaufania żeby nam nie wyciął numeru:-)).

Wróć do „Studia doktoranckie”