Co to jest POSTDOC?

Informacje gdzie znaleźć ciekawe miejsce na staż (postdok)

Ankieta: Co zamierzasz po stażu podoktorskim?

Jeśli się da to zostać za granicą i pracować tam dalej
1
25%
Wrócić do kraju z pieniążkami i dorobkiem
1
25%
Jeszcze nie wiem...
2
50%
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Co to jest POSTDOC?

Post#1 » 26 sie 2005, pt, 03:39

Mam pytanie do obecnych postdoc'ów:
Jak to jest z tymi postdocami, jedziecie na rok, dwa, a potem co?
Zmienia się umowa i stajecie się zwykłymi pracownikami, czy też już tak do końca życia można być postdokiem?
A może jest jakiś limit czasowy? Ja kto wygląda organizatorsko?
Bo wiem, że większość z Was zmienia uczelnie i tak krąży po świecie...
Czy wszędzie jest to postdoc? Czy też są jakieś inne formy pracy na uczelniach za granicą?
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

Mariusz
Kontaktowanie:

Post#2 » 26 sie 2005, pt, 05:26

postdoc moze trwac wiecznie ale tylko w ameryce gdzie indziej sa limity czasowe, a dokladniej wiekowe, zwykle 35 lat.
nie ma raczej takiej mozliwosci ze zmienia sie umowa i zostaje sie potem prcowanikiem chyba ze w USA, zwykle by zlapac mocniej stala posade tzreba zmienic uczelnie, a zwykle tez kraj.
Ogolnie mowiac jak ktos chce zostac za granica najwieksze szanse sa w Stanach.
w innych krajach najczesciej by zostac trzeba przejsc do przemyslu.
I tak sie ludziom najczesciej konczy postdokowanie, nawet Stanach,
w ogole Stany sa specyficzne i zaraz mnie ktos skrytykuje ze mzona robic kariere na uczelni za grnaica bez problemu bo ON akurat zrobil, w dodatku w Stanach, a w Europie poza Anglia to sa rzadkie przypadki.
Poza tym nie wszedzie postdoc to postdoc, mzoe byc np research fellow albo rozne inne nazwy, chodzi o to ze obowiazki sa postdoca.

tygrysek

Post#3 » 26 sie 2005, pt, 23:38

witam,

No czy moze trwac wiecznie to nie wiem :-)
Z mojej dzialki - standardowa umowa to projekt zakrojony na 3-5 lat. Odpowiednik dobrego grantu. Po tym czasie, albo szybciej, mozna szukac nowej pozycji. Raczej nigdy w tym samym labie. Mozna albo nastepnego postdoka, albo wyzej (szef labu), albo do przemyslu. I to tyle :-)

Tygrysek

Wróć do „Staże podoktorskie (postdoc)”