Dyskrepancje i kłamstwa w mediach

Przykłady oszustw w nauce
Awatar użytkownika
alchemik
Site Admin
Kontaktowanie:

Dyskrepancje i kłamstwa w mediach

Post#1 » 19 paź 2006, czw, 13:22

Ponieważ dyskutowaliśmy o tym w innym topiku, więc chciałbym przenieść tę część dyskusji tutaj.
Zainspirował mnie artykuł o tym, że władze Radia BIS postanowiły walczyć z nieprawidłową nazwą Dnia Wszystkich Świętych, które powszechnie nazywane jest Dniem Zmarłych.
Ponieważ szef tego radia najwyraźniej chce by radiosłuchacze otrzymali prawdziwą informację więc zagroził swoim redaktorom, że zapłacą karę 1000 zł, jeśli podadzą nieprawdziwą informację.
Martwi mnie, że w ankiecie przy tym artykule, tak wiele osób jest przeciwna temu pomysłowi.
Artykuł jest dostepny tu: http://wiadomosci.onet.pl/1420422,327,item.html

Nie wiem dokładnie jaki cel przyświęcał dyrektorowi tego radia, ale karanie dziennikarzy za pisanie nieprawdy to dobry pomysł, który spowoduje, że może będą woleli zasięgnąć opinii u kilku ekspertów zanim coś wydrukują. Wielu profesorów na państwowych uczelniach bez problemu i bez opłat udzieli wyczerpujących informacji na interesujące media sprawy. Gorzej, gdy dziennikarz chce z góry udowodnić, że producent masła jest oszustem - wtedy sensacja jest ważniejsza nad zdrowym rozsądkiem (odsyłam do tematu o maśle i margarynie).
Nie boję się motyla Lorenza...
Ale kto powiedział, że ten motyl jest tylko jeden?

faranek22
Kontaktowanie:

Post#2 » 14 sty 2010, czw, 20:03

Ktoś powiedział, że nie istnieje coś takiego jak prawda i Ja się z tym zgadzam.
Media nigdy nie mówiły prawdy... Wystarczy obejrzeć 'fakty' i 'wiadomości'. Różnice zauważy niezbyt rozgarnięty człowiek.

--------------------------------------
futymówka

Awatar użytkownika
buds446
OSTRZEŻEŃ: 2

Post#3 » 20 gru 2011, wt, 14:05

ja również uważam, że w mediach, pojęcie prawdy nie istnieje. niestety codziennie jesteśmy bombardowani stekiem bzdur, które bez pardonu przekazuje się w reklamie telewizyjnej.

Wróć do „Dyskrepancje i oszustwa”