Homoseksualizm

Dyskusje filozoficzne i prawne o etyce w nauce
Solmyr84

Homoseksualizm

Post#1 » 21 lut 2012, wt, 22:49

"W roku 1973 homoseksualizm został wykreślony ze spisu zaburzeń psychicznych wydawanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychiatrycze (DSM). W ślad za tym poszły decyzje innych stowarzyszeń zrzeszających terapeutów. W roku 1990 homoseksualizm został wykreślony z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10, wydawanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

ICD-10, w sekcji F.66 "Zaburzenia psychologiczne i behawioralne związane z rozwojem seksualnym i orientacją" zaznacza: "Orientacja seksualna jako taka nie może być uznawana za zaburzenie""

Bardzo pragnę spróbować rozwiać wszelkie spekulacje związane z tym tematem, zastanawia mnie dlaczego wielu z nas zjawisko to bulwersuje, gorszy, co czuje osoba homo seksualna, czy zastanawia ją z kąt to się u niej wzięło, co tak naprawdę daję upust osobie homoseksualnej, jakie czerpie z tego korzyści i kosztem czego? Jakie jest to prawdziwe źródło odkrycia u siebie tych skłonności. Czy wszystko co z tym związane jest pochodzenia naturalnego- zdrowego a jeśli tak to przykłady. Otwieram temat gdyż bardzo pragnę zrozumieć homoseksualistów, sam w pewnym okresie życia zastanawiałem się kim jestem gdyż człowiek szuka odpowiedzi, sprawdza i się zastanawia co jest dla niego dobre i daje prawdziwe szczęście- takie gdzie nie mamy sobie nic do zarzucenia i takie gdzie czujemy się z tym prawdziwie dobrze, gdzie uważamy, że nas to nie zawiedzie i w ostateczności sprawi, że będziemy spełnieni.
Bardzo proszę o własne przemyślenia.
Łatwo płynie się z nurtem, gorzej znaleźć źródło.

Wróć do „Dyskusje o etyce”